Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Blog

przeprowadzka

Jak przygotować dziecko do przeprowadzki?

Wyprowadzka do nowego miejsca zamieszkania to spore obciążenie psychiczne – szczególnie dla dzieci, dla których najczęściej jest to pierwsza wielka zmiana w życiu. Jeżeli nie przygotujesz na to swojej pociechy we właściwy sposób, może to poskutkować jej buntem, a nawet problemami psychicznymi. Jak więc oswoić dziecko z myślą o nowym domu?

Czytaj więcej...

transport pianina

Jak przewieźć pianino w trakcie przeprowadzki?

Przeprowadzka jest męczącym przedsięwzięciem, wymagającymi dobrej organizacji przestrzeni i czasu. Sprawa dodatkowo komplikuje się, gdy do przewiezienia są przedmioty o dużym rozmiarze, masie, lub nieregularnym kształcie. I właśnie taka sytuacja ma miejsce, gdy potrzebujemy przewieźć pianino. 

Czytaj więcej...

przeprowadzka opis pudełek

Jak znakować kartony w trakcie przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki ciężko jest zapanować nad ogólnie pojętym chaosem towarzyszącym pakowaniu i przewożeniu rzeczy. Z tego powodu warto maksymalnie się przygotować, i rozplanować całą przeprowadzkę. Jednym z elementów, które warto ustalić jest sposób pakowania naszych rzeczy. Najlepszą opcją do pakowania dobytku podczas przeprowadzki są kartony, które łatwo przenieść czy umieścić w aucie. Dzięki ich sztywności przedmioty w nich umieszczone nie ulegną zniszczeniu. Decydując się na przeprowadzkę mieszkania, warto przemyśleć zatrudnienie firmy przeprowadzkowej. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy, unikniemy wielu problemów i stresowych sytuacji. 

Czytaj więcej...

rodzina przeprowadza się

Z jakich powodów najczęściej się przeprowadzamy?

Przeprowadzka jest długim i ciężkim zadaniem. W zależności od różnych czynników może zająć nawet bardzo długi okres czasu. Większość ludzi w swoim życiu przeprowadza się chociaż raz, według badań Europejczycy robią to 4 razy w ciągu całego życia, natomiast Amerykanie – 11. Niektóre przeprowadzki są chwilowe, inne na całe życie. W zależności od okoliczności mogą być pełne radości lub w przykrych okolicznościach. Jedno jest pewne – każdy, kto się przeprowadza, chciałby, aby przeprowadzka poszła sprawnie i bezproblemowo. Tę prośbę może spełnić firma przeprowadzkowa, której zatrudnienie z pewnością usprawni cały proces, i pozbawi nas problemów ze strony logistycznej. 

Czytaj więcej...

mity

Mity i przesądy związane z przeprowadzkami

Przeprowadzka jest procesem, który każdy z nas chce wykonać bardzo sprawnie i jak najszybciej. Jednak sugerując się przesądami krążącymi w społeczeństwie, nie jest to taka prosta sprawa. Należy stosować się do różnych zasad, aby zapewnić sobie szczęście i dostatek w nowym mieszkaniu.

Czytaj więcej...

kobieta z pudełkiem kartonowym

Jaka pora roku jest najlepsza na przeprowadzkę?

Przeprowadzka wiąże się z dużą ilością chodzenia i przenoszenia przedmiotów z samochodu do mieszkania. Często musimy pokonać długą trasę ze starego miejsca zamieszkania do nowego. W zależności od pogody i pory roku, warunki klimatyczne mogą nam sprzyjać lub mocno utrudniać cały proces. Nie istnieje idealna pora na przeprowadzkę, ponieważ nawet w najładniejsze lato może zdarzyć się ogromna burza. Przewóz rzeczy podczas trwania każdej z pór roku ma swoje plusy i minusy. 

Czytaj więcej...

przeprowadzka do innego miasta

Kwestie transportowo-logistyczne przy przeprowadzce do innego miasta

Przeprowadzka do innego miasta bywa dużym wyzwaniem. Przede wszystkim jeśli odległość jest znaczna, to nie opłaca nam się robić kilku kursów samodzielnie, aby przewieźć rzeczy własnym samochodem. A jeśli w grę wchodzą meble, to problem może okazać się jeszcze większy. Najlepszą opcją jest wówczas wynajęcie firmy transportowej, która zawiezie wszystko naraz z punktu a do punktu b.

Czytaj więcej...

Przeprowadzka na własną rękę

Dlaczego przeprowadzka na własną rękę to nie zawsze dobry pomysł?

Przeprowadzka zazwyczaj kojarzy się ze stresem oraz z dużą ilością czasu, który trzeba poświęcić na jej zaplanowanie oraz zrealizowanie. W obawie o koszty, wiele osób decyduje się też zorganizować przeprowadzkę na własną rękę, co niestety często skutkuje poważnymi problemami logistycznymi i jeszcze większym stresem. Dlaczego jeszcze to właśnie firmie dobrze powierzyć takie przedsięwzięcie?

Czytaj więcej...

folia bąbelkowa

Jak przewozić przedmioty wrażliwe na uszkodzenia?

Przeprowadzki i relokacje firm wiążą się często z koniecznością wynajęcia profesjonalnej firmy specjalizującej się w świadczeniu usług transportowych. Niektóre z przewożonych towarów lub przedmiotów wymagają bowiem szczególnego traktowania. Bywa, iż są drogocenne, delikatne lub ich forma wymusza wykonanie specjalnego zabezpieczenia na czas transportu. Wszystkie tego typu rzeczy określane są mianem "przedmiotów wrażliwych". Co zaliczamy do tej grupy oraz w jaki sposób przewozić przedmioty, aby uniknąć ich uszkodzenia? Zapraszamy do lektury naszego artykułu. 

Czytaj więcej...

dwóch mężczyzn podczas przeprowadzki

Elementy wyposażenia profesjonalnych firm przeprowadzkowych

Słowo przeprowadzka wiąże się nierozerwalnie z bałaganem, stresem oraz transportem rzeczy z opuszczanego lokalu, a także dostarczeniem ich na nowe miejsce. I nie ma tu znaczenia, czy jest to przeprowadzka mieszkania, biura czy domu. Aby uniknąć zamieszania związanego z całym procesem, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, oferującej demontaż, transport oraz wniesienie i montaż wyposażenia. Co sprawia, że coraz częściej korzystamy z takich usług?

Czytaj więcej...