Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

6 zasad skutecznego planowania przeprowadzki

Przeprowadzka to duże wydarzenie, niezależnie czy zmieniamy miejsce zamieszkania, czy siedzibę firmy, które wymaga dobrej organizacji i logistyki. Jest to jednak zazwyczaj ekscytujący moment życia, stanowiący symboliczny początek nowego rozdziału. Aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie spokojnie i bez problemów, warto jednak dobrze się niej przygotować. Jak to zrobić? O czym należy pamiętać?

Zacznij od planowania, da Ci to spokojną głowę

Przeprowadzka, która zostanie dokładnie przemyślana i zaplanowana, nie skończy się nieprzespanymi nocami, ale sukcesem i radością z nadchodzącej zmiany. Konsultując się z firmą od przeprowadzek, można ustalić szczegółowy harmonogram działania, ale zawsze należy zacząć przygotowania wcześniej, nawet dwa lub trzy tygodnie przed datą przeprowadzki. Trzeba zaopatrzyć się też we wszystkie niezbędne do pakowania przedmioty: kartony, pudła, torby, taśmę klejącą, stretch i bąbelkową, nożyczki i markery, sznurek.

Planowanie oznacza też ułożenie kolejności pakowania poszczególnych sprzętów i akcesoriów, zaczynając zawsze do tych najrzadziej używanych. Pakowanie warto zacząć od książek, sezonowych dekoracji, rzadko używanych sprzętów kuchennych, które mogą bez problemu poleżeć jakiś czas spakowane w kartony.

Skup się na efektywnych działaniach

Rozpoczynając pakowanie, trzeba od razu wyrzucać niepotrzebne rzeczy: nieużywane naczynia, odzież, zabawki dziecka, z których już ono wyrosło. Zmniejszy to o połowę zakres prac do wykonania w nowym domu. Chowając wszystkie przedmioty w pudła lub do toreb, zawsze trzeba je podpisać. Ekipa od przeprowadzek może od razu wnosić sprzęty i meble do konkretnych pokoi, co przyspieszy późniejsze rozpakowywanie.

Na koniec dobrze jest też przygotować potrzebne rodzinie przedmioty, kosmetyki, leki, odzież, książki do szkoły czy rzeczy niezbędne do pracy i spakować je do walizek, które każdy zabierze ze sobą. W ten sposób w nowym mieszkaniu wszystkie podstawowe produkty, jak pasta i szczoteczka do zębów będą pod ręką i nie stracimy czasu na ich szukanie.