Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Co zrobić z niechcianymi meblami przy przeprowadzce?

Przeprowadzka to czas, kiedy wszystkie osobiste rzeczy oraz meble zabieramy w nowe miejsce. Często przeglądając dotychczasowe umeblowanie, okazuje się, że nie potrzebujemy już danych mebli, ponieważ są zniszczone lub zbędne w nowym miejscu. W takiej sytuacji powstaje pytanie, co z nimi zrobić? Rozwiązań jest kilka i wcale nie trzeba wyrzucać niechcianych mebli.

Utylizacja

Zanim podejmie się decyzję, że meble są niepotrzebne i należy się ich pozbyć, warto się zastanowić, czy na pewno jest to dobry pomysł. Jeżeli nie będą potrzebne w nowym miejscu, szczególnie ze względu na ich zły stan, w takim wypadku pozostaje utylizacja. Jednak meble zazwyczaj są dużych gabarytów, a jeżeli jest ich więcej, to samodzielne wywiezienie do punktu utylizacji może być trudne. Jeśli nie posiada się auta ciężarowego,  warto skorzystać z usług profesjonalistów. Nasza firma zajmuje się usługami transportowymi i przeprowadzkami, jednak w swojej ofercie posiadamy również wywóz mebli do utylizacji. Korzystając z takich usług, przeprowadzka mieszkania będzie łatwiejsza i szybsza. Pracownicy firmy nie tylko przewiozą rzeczy do nowego mieszkania, ale również do punktu utylizacji.

Sprzedaż

Jeżeli meble są w dobrej kondycji, warto się zastanowić czy ich nie sprzedać. Pozbędziemy się niechcianych stołów lub szafek, a dodatkowo zarobimy dodatkowe pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup nowych elementów wystroju wnętrza. Meble na sprzedaż wystarczy wytrzeć i sfotografować. Następnie wystawić na jednym z portali internetowych. Jeśli osoba kupująca nie będzie miała możliwości transportu, to również można zwrócić się do naszej firmy, która odwiezienie meble do kupującego.

Renowacja

Warto zastanowić się, czy meblom można nadać drugie życie. Często zmiana koloru, wymiana klamek w szafkach lub dodanie kilku ozdobnych elementów może zupełnie odmienić wygląd i charakter mebla. Co więcej, w ten sposób można stworzyć mebel o zupełnie innym stylu i wpasować go do nowego domu lub mieszkania. Renowację można również wykorzystać do odświeżenia wysłużonego mebla, dzięki czemu będzie wyglądać jak nowy.