Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Elementy wyposażenia profesjonalnych firm przeprowadzkowych

Słowo przeprowadzka wiąże się nierozerwalnie z bałaganem, stresem oraz transportem rzeczy z opuszczanego lokalu, a także dostarczeniem ich na nowe miejsce. I nie ma tu znaczenia, czy jest to przeprowadzka mieszkania, biura czy domu. Aby uniknąć zamieszania związanego z całym procesem, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, oferującej demontaż, transport oraz wniesienie i montaż wyposażenia. Co sprawia, że coraz częściej korzystamy z takich usług?

 

Jak wybrać profesjonalną firmę przeprowadzkową?

Wyboru firmy przeprowadzkowej nie należy dokonywać pochopnie. Należy dokładnie przeanalizować ceny usług oraz poziom jakości  realizowanych zleceń. Wybierając firmę przeprowadzkową warto zwrócić uwagę na fakt, czy w przypadku zdarzenia drogowego, usługodawca oferuje ubezpieczenie przewożonego ładunku. Istotny jest także zakres oferowanych usług – najlepiej, jeśli firma podejmuje się demontażu i transportu mebli oraz ich wniesienia do nowej lokalizacji i montażu na gotowo. Oczywiście czynnikiem mającym wpływ na wybór jest cena, ale należy pamiętać, iż ważniejsza jest jakość przeprowadzonej usługi, jej fachowość oraz terminowość. Kierować należy się opiniami dotychczasowych klientów na temat kosztów oraz jakości realizacji zlecenia.

Co z wyposażeniem firmy?

Podczas przeprowadzki istotną sprawą jest właściwe zabezpieczenie mebli, by podczas transportu nie uległy uszkodzeniu. Dlatego profesjonalna firma przeprowadzkowa musi dysponować dużą ilością pudeł o różnej wielkości, wykonanych z wytrzymałych materiałów. Pozwolą ona na bezpieczne przetransportowanie drobnych rzeczy. Bezpieczeństwo przed uszkodzeniami mechanicznymi zapewnią także folie zabezpieczające oraz koce transportowe. Do przenoszenia delikatnych, ale ciężkich sprzętów wykorzystywane są specjalne pasy do noszenia. Dzięki nim obsługa przybiera odpowiednią postawę ciała, unikając tym samym poważnych kontuzji. Pasy dodatkowo zabezpieczają przed upuszczeniem cennych rzeczy. Dobrej jakości sprzęt, taki jak wózki transportowe, ułatwia przewożenie rzeczy lub mebli o rozmaitych gabarytach, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia i usprawnia przeprowadzkę. Profesjonalna firma oferująca kompleksowe przeprowadzki posiada dodatkowo auto z windą, dostosowane do przewozu mebli i wyposażenia domowego. W takiej flocie ładunek jest właściwie zabezpieczony przed przemieszczaniem się w czasie transportu. Nowoczesnym rozwiązaniem do przenoszenia ciężkich przedmiotów są windy zewnętrzne, dzięki którym można zrezygnować z transportu po schodach. Dobra firma powinna także mieć wykwalifikowanych pracowników, którzy wykonają usługę profesjonalnie i na najwyższym poziomie.