Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Jak odpowiednio zabezpieczyć meble do transportu?

Podczas przeprowadzki do nowego domu lub zmiany siedziby firmy, jednym z największych wzywań jest transport mebli. Są one dość ciężkim produktem do ochrony, ze względu na ich niecodzienne kształty czy delikatne materiały, z których zostały wykonane. Ich przewóz najlepiej zlecić profesjonalnym firmom, gdyż dysponują one opracowanym wcześniej systemem zabezpieczeń.

Meble w transporcie – na co należy uważać?

Meble, chociaż uważane za ten najbardziej wytrzymały podczas transportu produkt, podatne są na uszkodzenia: wgniecenia, zadrapania, zarysowania, odpryski, stłuczenie szklanych części. Dlatego decydując się na ich przewóz, warto skorzystać z pomocy firmy transportowej, która ma już doświadczenie w tego typu usługach. Pracownicy takiego przedsiębiorstwa opracują dokładnie plan działania i zabezpieczą wszystkie meble.

Wgniecenia i odkształcenia mogą być spowodowane jazdą po nierównej drodze, ale nawet samym nieumiejętnym ułożeniem mebli w samochodzie ciężarowym. Dlatego tak ważne jest, aby wykorzystać wszystkie możliwe zabezpieczenia oraz produkty, które pomogą przewieźć meble codziennego użytku, biurowe, czy antyki, bez szkody.

Jak zabezpiecza się meble podczas transportu?

W zależności od sytuacji, meble można przewozić w całości lub po uprzednim ich demontażu. Wszystko zależy od ich ilości i rodzaju. Firmy transportowe mogą przewozić szafki, stoły, krzesła luzem albo w specjalnych skrzyniach czy na paletach. Najczęściej do ich zabezpieczenia używa się:

  • folii bąbelkowej, chroni przed obijaniem się o siebie przedmiotów, zabezpiecza szklane elementy;
  • folii stretchowej, uniemożliwia otwieranie się szafek, chroni tapicerkę przed uszkodzeniem i ubrudzeniem;
  • mat meblowych, przekłada się nimi półki;
  • profili z pianki polietylenowej, które zabezpieczają kanty i rogi biurek, stołów, narożników i szafek nocnych.

Zadaniem tych produktów jest amortyzacja wstrząsów i eliminacja zagrożeń z nim związanych. Antyki lub obrazy przekładane mogą być tekturą falistą, aby nie doszło do odpryśnięć forniru czy farby.