Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Jak przetransportować motocykl w trakcie przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki musimy zabezpieczyć i przetransportować wiele cennych dla nas przedmiotów o różnych rozmiarach. Należą do nich m.in. motocykle, skutery oraz quady. Aby  przetransportować je w nowe miejsce zamieszkania bez uszkodzeń, należy się do tego dobrze przygotować. W tym artykule omówimy, w jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć pojazd do transportu oraz dlaczego warto zlecić to zadanie firmie transportowej.

Jak zabezpieczyć motocykl?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na samodzielny przewóz motocyklu, czy na usługi firmy przeprowadzkowej, musi być on odpowiednio zabezpieczony i przymocowany do przyczepy. Jeśli mamy do dyspozycji zwykłą przyczepę w pierwszej kolejność należy prawidłowo umieścić w niej motocykl - jego koło powinno znaleźć się w rogu przyczepy. Następnie mocujemy przednie koło przy pomocy pasu ściągającego, przeciągamy go przez dolną półkę zawieszenia, a następnie zaczepiamy o przyczepę po drugiej stronie kierowcy. Kolejny pas przekładamy przez siedzenie motoru i montujemy do podłogi przyczepy. Istnieją również specjalne przyczepy do przewozu motocykli, mają one specjalny najazd oraz uchwyt na przednie koło, w niektórych modelach można przewozić dwa pojazdy naraz. W tej sytuacji również należy użyć pasów ściągających. W przypadku obu przyczep do przewozu potrzebne jest auto z hakiem.

Dlatego warto zlecić przewóz motoru firmie przeprowadzkowej?

Jeśli my lub nasi znajomi posiadamy przyczepę i auto z hakiem, a przewóz ma być realizowany na niewielkim odcinku, wtedy dobrym rozwiązaniem może się okazać samodzielne przewiezienie motoru. Jednak transport motocyklu z pomocą firmy przeprowadzkowej jest zdecydowanie najszybszą i najbezpieczniejszą opcją. Firmy te dysponują doświadczeniem oraz odpowiednim sprzętem do przewozu pojazdów.