Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Jak przewieźć pianino w trakcie przeprowadzki?

Przeprowadzka jest męczącym przedsięwzięciem, wymagającymi dobrej organizacji przestrzeni i czasu. Sprawa dodatkowo komplikuje się, gdy do przewiezienia są przedmioty o dużym rozmiarze, masie, lub nieregularnym kształcie. I właśnie taka sytuacja ma miejsce, gdy potrzebujemy przewieźć pianino. 

Problemem jest nie tylko jego rozmiar i waga dochodząca nawet do 300 kilogramów, ale także delikatność i podatność na uszkodzenia mechanizmów znajdujących się w środku. Mechanizmy umieszczone w pianinie mają nieregularne rozłożenie, przez co ciężar nie rozkłada się równomiernie. Każde lekkie uderzenie czy wstrząsy może je uszkodzić lub trwale zniszczyć. Z uwagi na występujące ryzyko uszkodzenia, warto zainwestować w firmę przeprowadzkową, zajmującą się również transportem pianin. Dzięki doświadczeniu i odpowiedniemu podejściu pracowników nasze pianino dotrze na miejsce przeznaczenia bez żadnego uszczerbku. 

W jaki sposób przygotować pianino do transportu?

Do przenoszenia pianina potrzebne będzie przynajmniej trzy osoby. Zapewni to większą ochronę przed obiciem go czy przypadkowym upadkiem. Powierzchnia pianina powinna zostać szczelnie osłonięta, czy to za pomocą folii bąbelkowej, czy też koca lub pokrowca. Ważne, aby materiał okrywał cały instrument. Zabezpieczymy w ten sposób powierzchnię przez zarysowaniami, otarciami i obiciami. Pianino powinno zostać odpowiednio zabezpieczone przez otwarciem się klapy. Do tego zadania najczęściej wykorzystuje się folię stretch. W żadnym wypadku nie należy używać taśmy klejącej, która może trwale uszkodzić lakier i drewno, z którego wykonane jest pianino. W trakcie przenoszenia pianino powinno znajdować się w miarę możliwości w pozycji poziomej. Przenoszenie w inny sposób może skutkować rozstrojeniem mechanizmu, lub nawet całkowitym uszkodzeniem. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie użycie rękawic ochronnych i pasów, które wzmocnią chwyt i zabezpieczą instrument przed wysunięciem. Firmy przeprowadzkowe posiadają na wyposażeniu specjalne rampy, wózki, a nawet windy samochodowe, z pomocą których transport tego instrumentu jest o wiele łatwiejszy. 
Podsumowując, przewóz pianina nie należy do najłatwiejszych transportów, ale z pomocą firmy przeprowadzkowej z profesjonalnym sprzętem na pewno będzie to łatwiejsze, wygodniejsze i obciążone mniejszym ryzykiem niż próby samodzielnego przewiezienia tego instrumentu.