Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Jak przygotować się do przeprowadzki za granicę?

Dzisiaj coraz chętniej zmieniamy miejsce zamieszkania, niż miało to miejsce jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Coraz częściej też szukamy nowego domu lub siedziby swojej firmy za granicą. Jednak taka przeprowadzka wymaga rozważenia kilku kwestii oraz szeroko zakrojonych przygotowań. Przyda się również wsparcie doświadczonej ekipy, która na co dzień zajmuje się przeprowadzkami.

Od czego zacząć przygotowania?

Przeprowadzka za granicę jest stresująca sama w sobie, gdyż wymaga załatwienia wielu formalności związanych z nowym mieszkaniem, domem, ale i pracą oraz innymi zobowiązaniami. W starym miejscu zamieszkania należy rozwiązać wszelkie umowy na dostawę mediów, wypowiedzieć umowę najmu lub sprzedać czy wynająć lokal mieszkalny. Największym wyzwaniem jest jednak transport mebli i naszego dobytku, podczas którego warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy transportowej.

Należy pamiętać, że do samochodu czy samolotu nie zabierzemy zbyt wiele przedmiotów. Zorganizowana ekipa od przeprowadzek pomoże przygotować wszystko to, co chcemy zabrać ze sobą do nowego miejsca, zabezpieczy wszystko, co będzie przewozić i dostarczy bezpiecznie pod wskazany adres.

Przeprowadzka za granicę – jak się za nią zabrać?

W pierwszej kolejności należy zdecydować, które meble, sprzęty, przedmioty codziennego użytku chcemy ze sobą zabrać. Przebieramy też odzież, decydujemy, co można zabrać od razu ze sobą, a co oddamy do przewozu firmie transportowej. Jej pomoc z pewnością przyda się, gdy chcemy zabrać antyki, większe sprzęty lub instrumenty muzyczne, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia oraz wystarczającej ilości przestrzeni w samochodzie.

Gdy już wybierzemy najważniejsze rzeczy, należy je zapakować na przykład w kartony, zwracając uwagę na delikatne produkty jak naczynia, obrazy, które warto przełożyć folią bąbelkową. Wszystkie pudełka należy podpisać, aby łatwiej je było później rozpakowywać, a także dokładnie zakleić, aby nic się z nich nie wysypało ani nie uległo uszkodzeniu. Lepiej nie wypełniać ich po brzegi.