Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Jak zorganizować przeprowadzkę będąc seniorem?

Powodów przeprowadzki w starszym wieku może być bardzo wiele. Może to rodzić lęk, szczególnie jeśli w danym domu lub mieszkaniu spędzili większość życia, bo jak mówi znane powiedzenie „starych drzew się nie przesadza”. Jednak czasem nie ma innego wyjścia. Wówczas należy zrobić wszystko, aby wszelkie związane z tym działania ułatwić.

Przeprowadzka starszej osoby – od czego zacząć?

Najpierw konieczne jest podjęcie decyzji o przeprowadzce. Tutaj potrzebni są bliscy, którzy pomogą w podjęciu takiej decyzji. Zwykle konieczne są rozmowy, które doprowadzą do określonych wniosków. Jeśli przenosiny są niezbędne, to kolejnym krokiem będzie ich szczegółowa organizacja. Jeśli tylko jest to możliwe, to warto maksymalnie ograniczyć udział starszej osoby w całym przedsięwzięciu. Jeśli jest w pełni sprawna, może sama lub z nami pakować swoje rzeczy, jednak do noszenia kartonów i całego związanego z tym wysiłku już raczej nie powinniśmy zachęcać. Pamiętajmy, aby odpowiednio przygotować materiały do pakowania, którymi zabezpieczymy wszystkie rzeczy, niektóre nawet jeśli wydają się nieważne, mogą mieć ogromną wartość sentymentalną.

Przeprowadzkę można organizować samodzielnie, jednak wówczas potrzebujemy większego samochodu lub kilku, którymi będziemy przewozić rzeczy. Zajmie to z pewnością dość dużo czasu. Drugą możliwością jest organizacja przeprowadzki ze specjalistyczną firmą. Wówczas możemy liczyć na dostarczenie opakowań, wyniesienie wszystkiego z domu czy mieszkania i wniesienie w nowym miejscu. To zdecydowanie ułatwia przeniesienie się.

Czy lepiej na własną rękę, czy z firmą?

Biorąc pod uwagę osobę starszą, z pewnością właśnie firma wydaje się lepszą opcją. W ten sposób wszystko przebiegnie sprawniej i będzie mogła odpocząć w swoim nowym domu. Oczywiście pozostanie jeszcze rozpakowywanie, ale w razie potrzeby można je podzielić na etapy i stopniowo się zadomowić. Zwykle najtrudniejsze jest właśnie przewiezienie wszystkich rzeczy, których bywa, że jest bardzo dużo, a liczne pamiątki mają ogromne znaczenie.