Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Jak zorganizować przeprowadzkę unikając niepotrzebnego stresu?

Nasze życie stało się coraz bardziej mobilne, dlatego też zdecydowanie częściej niż w przeszłości jesteśmy zmuszeni zmieniać miejsce zamieszkania. Niestety przeprowadzka to prawie zawsze bardzo duży stres, choć dzięki kilku prostym poradom jesteśmy w stanie znacznie go ograniczyć.

Bez pośpiechu

Największymi problemami przy przeprowadzkach są pośpiech oraz brak organizacji, a aby ich uniknąć, powinniśmy dobrze przygotować się do całego przedsięwzięcia. Mając wyznaczony termin, w którym musimy opuścić lokum, warto także odpowiednio wcześnie rozpocząć pakowanie i sprzątanie przestrzeni wokół. Jeśli zaczynamy robić to na kilka tygodni przed dniem wyprowadzki, zaczynamy od przedmiotów, z których korzystamy rzadko. Chodzi tu m.in. o książki, ubrania noszone sezonowo (zimowe płaszcze, kurtki i szaliki) lub dekoracje świąteczne. To właśnie dzięki stopniowemu pakowaniu, jesteśmy w stanie znacząco ograniczyć stres towarzyszący całemu przedsięwzięciu.

Oszczędnie

Jeśli nie jesteśmy minimalistami będącymi w stanie zmieścić cały swój dobytek do kilku pudełek, prawdopodobnie będziemy potrzebować sporo przestrzeni do pakowania. Niezbędne będą przede wszystkim kartony, nie warto ich jednak kupować, co może generować dodatkowe koszty. Jeśli nie mamy zbyt wielu w naszym mieszkaniu, warto dopytać o ich dostępność w pobliskich sklepach lub supermarketach, w których często możemy dostać je za darmo.

Z dobrą firmą

Stres na czas przeprowadzki pozwoli również ograniczyć współpraca z profesjonalną firmą przeprowadzkową, taką jak nasza. Nasi pracownicy pomogą m.in. w przenoszeniu pudełek, pakowaniu przedmiotów wielkogabarytowych, rozkręcaniu mebli, a także we wnoszeniu całego dobytku do nowego mieszkania. Oferujemy także montaż mebli na miejscu, co znacząco przyspieszy cały proces i pozwoli szybciej zadomowić się w nowym lokum.

Kluczem do zorganizowania bezstresowej przeprowadzki jest zaplanowanie i rozpoczęcie procesu pakowania z wyprzedzeniem. Dodatkowym wsparciem będzie współpraca z firmą, której pracownicy pomogą przede wszystkim w wycieńczającym przenoszeniu dobytku.