Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Jaka pora roku jest najlepsza na przeprowadzkę?

Przeprowadzka wiąże się z dużą ilością chodzenia i przenoszenia przedmiotów z samochodu do mieszkania. Często musimy pokonać długą trasę ze starego miejsca zamieszkania do nowego. W zależności od pogody i pory roku, warunki klimatyczne mogą nam sprzyjać lub mocno utrudniać cały proces. Nie istnieje idealna pora na przeprowadzkę, ponieważ nawet w najładniejsze lato może zdarzyć się ogromna burza. Przewóz rzeczy podczas trwania każdej z pór roku ma swoje plusy i minusy. 

 

Plusy i minusy poszczególnych pór roku

Przeprowadzka wiosną będzie dobrym pomysłem, ze względu na brak mrozu, jak i upału. Podczas tej pory roku większość osób dopiero zaczyna rozglądać się za nowym lokum, więc łatwiej o dostępność firm specjalizujących się w przeprowadzkach jak i ekip remontowych. Jednak zawsze jest ryzyko, że w dzień wybrany na przeprowadzkę będzie padać gęsty wiosenny deszcz. Lato jest dobrą porą na przeprowadzki ze względu na duże prawdopodobieństwo dobrej pogody, jak i przyjemne temperatury. Podczas lata dni są najdłuższe, dzięki czemu mamy więcej czasu podczas dnia na przenoszenie rzeczy. Jednak czasami temperatury podnoszą się ponad normę, a przenoszenie ciężkich kartonów w upale należy do najmniej przyjemnych rzeczy podczas przeprowadzki. Jako że w okresie letnim zwalnia się dużo mieszkań, firmy przeprowadzkowe mogą mieć zapchane grafiki, co znacznie utrudni załatwienie przewozu w dogodnym dla nas terminie. Jesień jest dosyć nieprzyjemną porą na przeprowadzki. Co prawda jest wtedy mały ruch w branży nieruchomości, co pozwala na dostosowanie terminu do nas, aczkolwiek ogólna aura, obniżające się temperatury i duże ryzyko opadów deszczu i porywistego wiatru raczej nie zachęcają do wyboru tej pory roku na zmianę lokum. Najrzadziej wybieraną porą roku na przeprowadzki jest zima – mało kto ma ochotę na zmaganie się z mrozem i śniegiem podczas przeprowadzki. Zaletą wyboru tej pory roku jest cena – wiele firm obniża swoje ceny w tym czasie, aby zachęcić klientów do skorzystania z ich oferty.

Podsumowując, każda z pór roku ma swoje plusy i minusy jeżeli chodzi o przeprowadzki, najlepiej dobrać termin przenosin pod indywidualne możliwości i preferencje, oraz co ważne, sprawdzić pogodę przed rozpoczęciem planowania zmiany lokum.