Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Jakich rzeczy warto się pozbyć w trakcie przeprowadzki?

Niekiedy olbrzymim problemem przy przeprowadzce jest nadmiar rzeczy posiadanych przez właściciela mieszkania lub domu. Jednak to dobra okazja do tego, żeby pewnych rzeczy się pozbyć. Wyjaśniamy jakich, kiedy i dlaczego.

Kiedy nie warto zabierać wszystkich rzeczy?

Przed podjęciem przeprowadzki warto zastanowić się nad następującą kwestią, czy dana rzecz będzie nam potrzebna w nowym miejscu zamieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać zupełnie wszystko, jednak jeśli na miejscu już czekają na nas sprzęty AGD oraz meble i zastawa, wówczas warto rozważyć sens ich brania. Niekiedy także okazuje się, przy okazji zmiany miejsca zamieszkania, że wiele elementów wyposażenia w ogóle nie było używanych, a sporo rzeczy noszonych. Wtedy warto po prostu albo to pozostawić na miejscu, ale wynieść na śmieci i do kontenera na ubrania. Odmienną sprawą jest wielkość nowego lokum, które podobną decyzję na nas po prostu wymusi, w związku z tym, że byt wiele się tam nie zmieści, kierunek działania jest ten sam. Pozostałe rzeczy pakujemy i zabieramy. Firma Yellow Transport Robert Żółty świadczy pomoc w przeprowadzce. Trójmiasto jest rejonem, w którym ten przewoźnym zrealizuje nasze zlecenie.

Czego nie warto zabierać i dlaczego?

Zacznijmy od tego, co warto zabrać. Będą to wszystkie sprzęty, odzież i rzeczy, których na co dzień używamy. Należy zabrać pamiątki rodzinne i antyki, zabawki dzieci oraz akcesoria dla zwierząt. Czego nie warto zabierać? Stare zepsute meble, podarte ciuchy, uszkodzona zastawa, nie w pełni działający sprzęt RTV czy AGD, to wszystko zwyczajnie opóźni cały proces przeprowadzki, a dodatkowo wygeneruje koszt związany z tym, że przy cięższych elementach niekiedy trzeba dopłacić firmie przewozowej. Natomiast większa ilość kursów, związana z dużą liczbą zabieranych elementów, zwyczajnie również wpływa na cenę. Świetnym pomysłem jest zainwestowanie w nowy sprzęt, który za opłatą pracownicy sklepu wniosą nam do nowego domu.