Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Kwestie transportowo-logistyczne przy przeprowadzce do innego miasta

Przeprowadzka do innego miasta bywa dużym wyzwaniem. Przede wszystkim jeśli odległość jest znaczna, to nie opłaca nam się robić kilku kursów samodzielnie, aby przewieźć rzeczy własnym samochodem. A jeśli w grę wchodzą meble, to problem może okazać się jeszcze większy. Najlepszą opcją jest wówczas wynajęcie firmy transportowej, która zawiezie wszystko naraz z punktu a do punktu b.

 

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę do innego miasta?

Przede wszystkim warto w pierwszej kolejności zadbać o posiadanie mieszkania w nowym mieście, do którego zamierzamy się przenieść. Przeprowadzka zwykle musi się odbyć w konkretny dzień, na jaki to sobie zaplanujemy, co ma często przełożenie na względy zawodowe. Wybierzmy datę więc odpowiednio wcześniej, gdyż wiele firm przeprowadzkowych/ transportowych rezerwuje terminy ze znacznym wyprzedzeniem. Kolejny krok to organizacja pakowania a później rozpakowywania. Wiec, zanim przygotujesz pudła i worki, do których spakujesz zawartość szaf, weź kartkę i długopis i spisz, które dokładnie meble zabieracie. Często przynajmniej niektóre się zostawia, a ustawianie w samochodzie trzeba zacząć właśnie od największych mebli. Gdy przyjedzie firma, dopilnuj wykreślając jeden po drugim, aby wszystkie wybrane meble zostały załadowane.

Kolejna kwestia to samo pakowanie. Zdecydowanie najwygodniejsze i najbezpieczniejsze są kartony. Wydrukuj sobie plik kartek z napisem „szkoło”, przygotuj czarny marker i taśmę pakową w dużej ilości. Przydadzą się też stare gazety. Wszelkie naczynia, pamiątki i delikatne przedmioty układaj w kartonach i przekładaj gazetami. Następnie porządnie zaklej, naklej kartkę tak, aby było widać, że w środku jest szkło i narysuj strzałkę, która pokaże, gdzie jest gra pudełka. Można dodatkowo na mniejszych kartkach lub na samych kartonach zapisać, co jest w którym, lub do jakiego pomieszczenia powinien trafić – będzie ci łatwiej przy rozpakowywaniu. Ubrania, pościel ręczniki i inne tekstylia można spakować do dużych worków.

Przygotuj się na przeprowadzkę

Jak zaznaczają przedstawiciele firmy Yellow-Transport odpowiednie zabezpieczenie i przygotowanie rzeczy do przeprowadzki znacząco ułatwia i przyspiesza jej realizację. Stosując kilka stosunkowo prostych zasad, oszczędzisz stresu sobie i przedstawicielom firmy, która będzie Cię przeprowadzać, jak również przyspieszysz ich pracę i swoje późniejsze rozpakowywanie. Jeśli wiesz, że przeprowadzasz się za miesiąc, to zacznij się powoli przygotowywać, zgromadź kartony, worki i inne niezbędne rzeczy.