Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Mity i przesądy związane z przeprowadzkami

Przeprowadzka jest procesem, który każdy z nas chce wykonać bardzo sprawnie i jak najszybciej. Jednak sugerując się przesądami krążącymi w społeczeństwie, nie jest to taka prosta sprawa. Należy stosować się do różnych zasad, aby zapewnić sobie szczęście i dostatek w nowym mieszkaniu.

Pierwszym z pojawiających się mitów jest określenie dokładnej kolejności wnoszenia przedmiotów do nowego mieszkania. W takim wypadku należy poprosić firmę przeprowadzkową, aby pierwszym elementem wniesionym do nowego lokum był stół. Takie działanie ma przynieść nam dobre relacje z członkami rodziny. Należy bezwzględnie unikać wniesienia do mieszkania łóżka jako pierwszego przedmiotu – to przynosi chorobę. Najczęściej występującym przesądem jest rozrzucanie grosików po mieszkaniu w celu przyciągnięcia szczęścia. Jest to mit popularny nie tylko przy przeprowadzkach, ale i w innych kategoriach, jak na przykład przy fontannach szczęścia.

Czy istnieje idealny dzień na przeprowadzkę?

Kolejnym przesąd jest związany z wyborem dnia na przeprowadzkę. Jeżeli chcemy mieć zawsze pełen gości, to idealnym dniem na przenosiny będzie środa. W przypadku, gdy zależy nam na szczęściu lokatorów, wybierzmy sobotę. Niedziela jest dniem zakazanym, który powinno przeznaczyć się na odpoczynek, a nie na ciężką pracę związaną z przeprowadzką. Nie tylko dzień, ale i miesiąc ma znaczenie. Listopadowe przeprowadzki określane są mianem pechowych, tak jak i te w 29 dzień lutego. Pozostałe miesiące należy wykorzystać na przenosiny, aby żyć w zdrowiu i dostatku. Planując przeprowadzkę, trzeba zwrócić uwagę na prognozę pogody. O ile słońce, czy lekki deszczyk nie wpływają negatywnie na przeprowadzki, to silny wiatr i wichury według przesądów mogą powodować nawet rozpad rodziny. Nie dotyczy to osób samotnych i singli. Jednym z przesądów, które mogą okazać się przydatne, jest zakaz zabierania rzeczy uszkodzonych czy zepsutych, co mogłoby negatywnie wpłynąć na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Tak naprawdę, pozwala to również na uniknięcie zagracenia nowego mieszkania niedziałającymi rzeczami.