Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Najczęstsze błędy popełniane w trakcie przeprowadzek

Przeprowadzka to przedsięwzięcie, któremu towarzyszy wiele emocji. Aby przebiegła ona sprawnie, trzeba się do niej dobrze przygotować. W tym artykule omówimy najczęstsze błędy popełniane w trakcie przeprowadzek oraz pokażemy jak ich unikać.

Nierozplanowanie przeprowadzki

Pierwszym, najczęściej popełnianym błędem jest niewłaściwa organizacja przeprowadzki. Przygotowanie planu, z rozpisaniem terminów różnych etapów przeprowadzki, pomoże w uniknięciu pakowania się w pośpiechu. Można zapisać w nim przykładowo jakie pomieszczenie chce się spakować w pierwszej kolejności lub rozplanować posiłki w taki sposób, aby wykorzystać jak najwięcej zapasów z szafek w kuchni lub zamrażalniku. W przypadku dużej ilości przedmiotów do przeniesienia warto także rozważyć zaplanowanie urlopu w pracy na czas przeprowadzki.

Nieprawidłowe pakowanie

Przenoszenie się do nowego miejsca to doskonała okazja do zrobienia porządków, dzięki wcześniejszemu przejrzeniu i pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy, ilość przedmiotów do przewiezienia znacznie się zmniejszy. Przed rozpoczęciem pakowania należy zaopatrzyć się w kartony czy pudełka, do których będziemy się pakować. Przedmioty o większej wadze najlepiej wkładać do małych pudełek, aby nie rozerwały się one z przeciążenia w trakcie transportu. Osobno należy zapakować rzeczy delikatne takie jak szkło czy porcelana, pamiętając o ich prawidłowym zabezpieczeniu. Warto opisać wszystkie pudełka - znacznie ułatwi to późniejsze rozpakowywanie się.

Przecenianie swoich możliwości

Jeżeli w grę wchodzi przewiezienie niewielkiej ilości pakunków, można to zrobić samodzielnie. Często jednak gdy przenosimy się do nowego mieszkania, jest to dość spore przedsięwzięcie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej. Transport mebli oraz dużych kartonów nie jest łatwym zadaniem, a robienie tego na własną rękę to tylko pozorna oszczędność. Jeśli do dyspozycji ma się tylko mały samochód, zwiększa się liczba kursów, które trzeba wykonać, a co za tym idzie, wydłuża nam się czas przeprowadzki. Firma świadcząca takie usługi na co dzień poradzi sobie z tym sprawnie i oszczędzi nam dodatkowego stresu związanego z transportem mienia.