Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Orientacyjne koszty przeprowadzki. Co wziąć pod uwagę?

Przeprowadzka to dla wielu osób trudny i stresujący czas, wymagający przede wszystkim dobrego planowania. W procesie tym mogą pomóc jednak firmy takie jak nasza, które posiadają odpowiednie pojazdy, a także pomagają w bezpiecznym przewozie wielkogabarytowych i delikatnych przedmiotów. Co wpływa jednak na finalny koszt tego typu usług transportowych?

Co wpływa na koszt przeprowadzki?

Ustalanie ceny jest zazwyczaj dość złożone i różne przedsiębiorstwa stosują różne kryteria do jej obliczania. Najczęściej na cenę wpływają:

  • liczba pokonanych kilometrów na trasie od starego mieszkania do nowego, a często również za dojazd na miejsce,
  • liczba pracowników przedsiębiorstwa, którzy będą potrzebni do załadunku oraz rozładunku przedmiotów w miejscu docelowym,
  • czy przeprowadzka odbędzie się w dni robocze czy w niedziele i święta,
  • czy pracownicy firmy będą uczestniczyć również w pakowaniu niektórych przedmiotów,
  • piętra z których i na które wnoszone będzie mienie i czy w bloku jest dostępna winda,
  • czy konieczne będzie odpowiednie zapakowanie przedmiotów delikatnych, np. luster, instrumentów muzycznych lub antyków,
  • czy usługa obejmie przewóz rzeczy, w tym dużych przedmiotów, co ze względu na bardziej skomplikowany proces, zawsze powoduje wzrost ceny,
  • czy firma będzie udostępniała również materiały do pakowania, np. kartony lub folie.

Każde przedsiębiorstwo ma również swoją stawkę za każdy pokonany kilometr.

Jak wybrać firmę, która pomoże w przeprowadzkach?

Jak widzimy czynników wpływających na cenę usługi jest sporo, dlatego warto podczas kontaktu z firmą zajmującą się przeprowadzkami dopytać, jak dokładnie nalicza ona cenę za wykonanie usługi, a także czy stosuje ona opłaty dodatkowe. Bardzo istotna jest bowiem przejrzystość tak, by klient nie był nieprzyjemnie zaskoczony ostateczną kwotą.

Przy wyborze firmy pomagającej w przeprowadzkach nie zawsze warto kierować się najniższą ceną rynkową, gdyż często nie tylko niższa jest jakość obsługi, ale pracownicy odmawiają nawet najmniejszej pomocy lub doliczane są ukryte koszty.