Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Przeprowadzka z czworonogiem. O czym pamiętać, mając psa lub kota?

Przeprowadzka bywa niezwykle stresującym okresem. Należy ją odpowiednio zaplanować. Zabezpieczenie mienia jest sporym wyzwaniem, dlatego warto zaopatrzyć się w solidne kartony oraz znaleźć firmę przeprowadzkową, która specjalizuje się w usługach transportowych i bezpiecznie przewiezie rzeczy. Sytuacja, w której dochodzi do przeprowadzki z psem lub kotem, jest jeszcze bardziej skomplikowana. Dzieje się tak z uwagi na stres, na który narażone jest zwierzę. O czym należy pamiętać, organizując przeprowadzkę z pupilem?

 

Jak powinno przebiegać pakowanie, by pupil czuł się komfortowo? 

Psy i koty to zwierzęta, które przyzwyczajają się nie tylko do miejsca i osób, ale również do pewnego rytmu dnia. Nie bez powodu pies domaga się spaceru o podobnych porach. Należy o tym pamiętać, również organizując przeprowadzkę mieszkania. Rytm dnia pupila nie może zostać zakłócony. Pakowanie bywa długotrwałym i chaotycznym procesem, jednak utrzymanie przyzwyczajeń pupila jest niezwykle ważne. Właśnie dlatego karmienie psa lub kota powinno się odbywać we wcześniej ustalonych porach.

Podobną zasadą należy się kierować w przypadku spacerów i wspólnych zabaw ze zwierzakiem. Zachowanie rytmu dnia z pewnością pomoże pupilowi poczuć się bezpieczniej w tym wyjątkowym czasie. Kolejną kwestią jest pakowanie. Procesowi zwykle towarzyszy niemały chaos. Jednak aby przyzwyczaić pupila do nowej sytuacji, warto wstawić kartony do mieszkania nieco wcześniej. Dzięki temu pies lub kot powoli oswoi się ze zmianami. Czasami lepszym rozwiązaniem jest odseparowanie zwierzaka i zamknięcie go w innym pomieszczeniu.  

Jak zadbać o komfort zwierzaka podczas transportu mienia? 

Stres pupila z pewnością będzie się wzmagał w czasie transportu mienia. Właśnie dlatego oprócz usług transportowych, dzięki którym meble czy sprzęty zostaną bezpiecznie przewiezione, należy zadbać też o to, by dotarcie pupila do nowego miejsca zamieszkania było jak najbardziej komfortowe. Należy przede wszystkim nie okazywać zwierzakowi zdenerwowania, a w razie potrzeby podać mu środki uspokajające dobrane przez lekarza weterynarii. Co więcej, warto również zabrać psie lub kocie rzeczy do nowego miejsca zamieszkania, ponieważ znajomy zapach z pewnością pomoże zwierzakowi się zadomowić. Kluczowa jest również stopniowa adaptacja, która pomoże pupilowi zrozumieć, że znajduje się w nowym domu.