Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Przeprowadzka za granicę a kwestie formalne

Przeprowadzka za granicę to dla wielu osób ogromne wyzwanie. Zacznijmy od tego, że zostawiamy w kraju zazwyczaj rodzinę, przyjaciół i znajomych, ponadto opuszczamy to co znamy i co było dotąd naszym domem. Do tego dochodzą formalności i kwestie związane z przewiezieniem naszych rzeczy, a nie będzie to jedna walizka jak na wakacje. Co musimy wiedzieć o ważnych sprawach, zanim wyprowadzimy się za granicę?

 

Kwestie formalne związane z wyprowadzką

Przeprowadzka zagraniczna to wyzwanie logistyczne. Jednak zacznijmy powoli. W pierwszej kolejności, po zdecydowaniu o przeniesieniu się do innego kraju, sprawdźmy ważność wszystkich naszych dokumentów, które mogą być nam potrzebne na miejscu. W pierwszym odruchu wiele osób pomyśli o dowodzie osobistym, jednak nie tylko o niego chodzi. Może to również być paszport, prawo jazdy, akt urodzenia, polisa ubezpieczeniowa, dyplomy czy certyfikaty, które umożliwią podjęcie pracy na określonym stanowisku. Najlepiej jeśli wszystkie te dokumenty spakujemy razem, a dodatkowo przygotujemy sobie ich kopie, np. zostawiając u kogoś bliskiego, czy przechowując w innym miejscu.

Przewożenie dobytku do innego kraju może również wiązać się z koniecznością poznania pewnych kwestii prawnych związanych z transportowaniem i wwożeniem określonych przedmiotów. W związku z tym powinniśmy to zweryfikować w kraju, do którego się udajemy. Czasem niezbędna będzie odpowiednia dokumentacja dla konkretnych rzeczy lub wniesienie opłat.

Jak przewieźć swój dobytek?

Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie nasze rzeczy bez problemu trafią do miejsca docelowego za granicą, to warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Specjalizując się w przeprowadzkach międzynarodowych, będzie ona również posiadała szczegółową wiedzę na ten temat i będziemy mogli liczyć na ewentualne doradztwo. Samodzielne przewiezienie wszystkich swoich rzeczy za granicę zwykle nie jest możliwe, w związku z tym na pewno dla dobrego przebiegu całej operacji warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.