Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Z jakich powodów najczęściej się przeprowadzamy?

Przeprowadzka jest długim i ciężkim zadaniem. W zależności od różnych czynników może zająć nawet bardzo długi okres czasu. Większość ludzi w swoim życiu przeprowadza się chociaż raz, według badań Europejczycy robią to 4 razy w ciągu całego życia, natomiast Amerykanie – 11. Niektóre przeprowadzki są chwilowe, inne na całe życie. W zależności od okoliczności mogą być pełne radości lub w przykrych okolicznościach. Jedno jest pewne – każdy, kto się przeprowadza, chciałby, aby przeprowadzka poszła sprawnie i bezproblemowo. Tę prośbę może spełnić firma przeprowadzkowa, której zatrudnienie z pewnością usprawni cały proces, i pozbawi nas problemów ze strony logistycznej. 

 

Gdzie i dlaczego najczęściej się przeprowadzamy?

Ze względu na wysokie ceny nieruchomości, większość nie jest w stanie za odłożoną gotówkę kupić swojego mieszkania. Dlatego znaczna ilość młodych osób mieszka na wynajętych mieszkaniach, lub kupują je na kredyt. Najczęściej występującym powodem do zmiany miejsca zamieszkania jest wykształcenie. Wybierając szkołę średnią czy uczelnię wyższą, wiele osób kieruje się jej poziomem nauczania, a nie odległością od domu rodzinnego. Często są to przeprowadzki chwilowe, zazwyczaj nie do wynajętych lokali a do budynków wynajmowanych przez uczelnię. Jednak dla wielu to stanowi pierwszy krok do samodzielnego życia i planowania zmiany lokum w przyszłości.

Kolejnym powodem do przeprowadzki jest zmiana miejsca pracy. Często pracodawcy oferują awanse, wymagające od pracowników przeprowadzki. Ze względu na chęci rozwoju kariery, wiele  z osób przystaje na takie propozycje. W momencie otrzymania awansu i podwyżki w swoim mieście wiele osób decyduje się na zmianę mieszkania na większe, ponieważ stać ich, aby zapewnić sobie wyższy standard i komfort mieszkania. W sytuacji założenia rodziny, znaczna część rodzin musi zastanowić się nad zmianą lokum na większe. Dzięki takim zmianom każda z osób w rodzinie ma zapewnione własne miejsca, bez ciśnięcia się w grupie na niskim metrażu. Kolejnym powodem do przeprowadzki są zwolnienia. W takich sytuacjach, aby oszczędzić pieniądze, niektórzy decydują się na zmianę mieszkania na mniejsze, lub przeprowadzkę do domu rodzinnego. Podobną, również przykrą sytuacją jest rozwód, kiedy jedna za stron opuszcza mieszkanie. Będąc na emeryturze, część osób mieszkających w mieście przeprowadza się na wieś lub przedmieścia. Dzięki temu mogą odpocząć od zgiełku miasta, skupiając się na odpoczynku i podziwianiu natury.