Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 514 330 247

Zasady bezpieczeństwa przy przewozie przedmiotów wielkogabarytowych

Przy zdecydowanej większości przeprowadzek, od biur i firm aż po domy i mieszkania, mamy do czynienia z przewozem przedmiotów wielkogabarytowych. Jak nasi wykwalifikowani pracownicy dbają o to, aby podczas transportu były one bezpieczne?

Pakowanie przedmiotów nietypowych

Podczas kontaktu z klientem nasi doradcy dopytują o to, czy poza standardowymi przedmiotami wielkogabarytowymi takimi jak meble, na miejscu znajdują się również rzeczy nietypowe, których przewóz może być nieco bardziej problematyczny. Chodzi tu np. o stoły bilardowe lub instrumenty muzyczne takie jak choćby fortepiany, wymagające ze strony firmy przeprowadzkowej szczególnego podejścia. Mając taką wiedzę, pracownicy są w stanie dobrze się do tego przygotować i zabrać wszystkie niezbędne im do pracy na miejscu akcesoria.

Odpowiedni sposób pakowania

Absolutną podstawą, i to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z przedmiotami wielkogabarytowymi czy o standardowych rozmiarach, jest pakowanie. Do zabezpieczenia tych największych również używa się m.in. folii bąbelkowej, specjalnych taśm, miękkich gąbek ochraniających krawędzie, a także styropianu.

Zabezpieczenie na czas transportu

Po skrupulatnym zapakowaniu, przedmiot wielkogabarytowy zostaje przez zespół wykwalifikowanych pracowników przeniesiony do pojazdu. Także ten ostatni musi być odpowiednio przygotowany, aby podczas standardowych manewrów wykonywanych na drodze rzecz nie przemieszczała się w przestrzeni bagażowej. Służą do tego m.in. specjalne zaciski, które blokują przedmiot chroniąc go przed uszkodzeniami.

Odpowiedzialny kierowca

Nawet najlepsze zabezpieczenie zda się na niewiele, jeśli za kierownicą pojazdu należącego do firmy przeprowadzkowej znajdzie się nieodpowiedzialny kierowca. Sposób jazdy ma bowiem istotne znaczenie na bezpieczeństwo przewożonych przedmiotów wielkogabarytowych. Chodzi tu m.in. o zachowywanie odpowiedniej prędkości oraz unikanie za wszelką cenę agresywnych manewrów.

Planujesz przeprowadzkę? Upewnij się, że Twój dobytek będzie w jej trakcie bezpieczny i skorzystaj z naszej oferty transportu przedmiotów wielkogabarytowych oraz mebli, palet i rzeczy osobistych.